Løbsplan 2020

 

Team Give Elementer har i 2020 et ambitiøst løbsprogram, der både tæller ind- og udenlandsture.

De 6 løb markeret med FED – er løb med TV dækning. 

 

Udenlandske Løb/Træningslejre er understreget

 
Pr. 10. Marts: Nu er der 100% styr 
på alle de 5 udenlandske løb. Vi har modtaget indbydelser og der er bestilt overnatning og mad. 

Vi stiller med 6 ryttere, 4 staff og 3 biler til hvert løb. Det bliver så GODT!


Den komplette løbsplan offentliggøres primo februar efter staff møde.
Se Løbsplan herunder:

 

Januar

4. Januar – 5. Januar: Træning med Troels Vinther/Idrætshøjskolen Aarhus
24. Januar – 25. Januar: Træningsweekend med klubben / Vejen Idrætscenter

Februar

1. Februar- 2. Februar: Træning med Troels Vinther/Idrætshøjskolen Aarhus
22. Februar – 23. Februar: Træningsweekend med klubben 

Marts

6. marts – 13. marts Træninsgslejr Calpe, Spanien
21. Marts: Teammøde – Foto, video mm.
28. Marts: Rundt um Aschleffel, Tyskland
29. Marts: Rødekro 

April

4. April: Næstved BC TT
5. April: Slagelse
11. April – 13. April: 3 dage i Nord, Hjørring, Thy og Aalborg
18. April: Skive 
19. April: Brædstrup
25. April: Hedensted 
26. April: Holbæk 

Maj

2. Maj: Himmerland Rundt – UCI 1.2.
3. Maj: Rent Liv Skive Løbet – UCI 1.2 
3. Maj: Vejle
8. Maj: Fyn Rundt  – UCI 1.2
9. Maj: GP Herning – UCI 1.2
16. Maj: Bjergløb i Østrig
17. Maj:  Bakkeløb i Østrig
17. Maj: Nyborg
24. Maj: Frederikshøj
30. Maj – 1. Juni: Pinse Cup, Silkeborg, Herning og Randers

Juni

4. Juni – 7. Juni: Oberösterreichrundfahrt – Østrig – UCI 2.2
12. Juni: TT U23DM Master DM – Hvidovre – UnoX  cup
14. Juni: U23 DM  -Hvidovre UnoX cup
19. Juni  DM Give – TT
21. Juni: DM Give – ROAD 
28. Juni: CK Djurs

Juli

15. Juli – 18. Juli: 63 DOOKOTA MAZOWSZA Polen – UCI 2.2
30. juli – 2. august: Vysočina – Tjekkiet 

August

6. august: Hadsten Gadeløb
7. Augst: Skive Gadeløb
8. August: Aars Gadeløb
9. August: Esbjerg Gadeløb (Ikke A-løb)
21. August: Aalborg Gadeløb
22. August: ABC
23. August: Amager CR
28. August: Herning Gadeløb
29. -30. August: Sydkysten Cycling

September

2. – 6. September: TOUR OF SOUTH BOHEMIA, Tjekkiet/Østrig – UCI 2.2.
5. September: Hobro 
6. September: Kolding 
12. September: Vejen JFM TT 
13. September: Esbjerg JFM 
19. September: Fredericia 
20. September: Holstebro 
26. September: Tønder
27. September: Sønderborg